Yeni Turgutlu Gazetesi

Özdağ karış karış Türkiye’yi dolaşacak

Özdağ karış karış Türkiye’yi dolaşacak
19 views
30 Kasım 2015 - 11:30

Manisa’da İlim Yayma Cemiyeti’nin düzenlediği kahvaltıya konuk olarak katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “STK’larla ilgili projemizi Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na sunacağız. Ardından da 6 ay boyunca bütün Türkiye’yi karış karış dolaşarak STK’larla bir araya geleceğiz. Bu STK’ların başında Kadın, çevre, engelli, hayvan hakları, Romen vatandaşlarımızı temsil eden dernekler gelecek. Türkiye’de herkesi birinci sınıf vatandaş yapma konusunda projelerimiz hazır” dedi.
İlim Yayma Cemiyeti’nin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ onuruna verdiği sabah kahvaltısı Manisa Şehzade Köşkü’nde gerçekleşti. Toplantıda STK’lara önem verdiklerini kaydeden Özdağ’a İlim Yayma Cemiyetinin çalışmaları hakkında bilgi veren Manisa Şube Başkanı Recep Özgüvenç üniversite öğrencilerinin barınma konusu başta olmak üzere eğitim alanında destek vermeye ve çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.
İLİM YAYMA EĞİTİMİN HER ALANINDA VAR
Özgüvenç, “Yapmış olduğumuz çalışmaları AK Parti STK ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ’a aktarmak, eksikleri de gündeme getirip istişarede bulunmak üzere bir araya geldik” diyen Özgüvenç sözlerine şöyle devam etti; “Anadolu’nun değişik illerinden gelen öğrenciler Yurtlarda yer bulamayınca kendi imkanlarıyla barınma ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. İlim Yayma Cemiyeti olarak Türkiye genelinde 180 şubemiz ve 200 öğrenci yurduyla hizmet veriyoruz. Manisa’da Şehzadeler Belediyesinin destekleriyle İlim Yayma Cemiyetine bağlı bir öğrenci yurdu mevcut. Bunu da yeterli görmüyor ve daha fazla öğrencinin barınma ihtiyacını gidermek hedefindeyiz. Tabii faaliyetimiz sadece barınma sınırlı değil burslarda veriyoruz. Suriye’den gelen mağdur öğrencilere de barınma ve burs imkanı sağlıyoruz. Vatandaşlarımızla birlik, beraberlik içerisinde topluma yararlı hizmetleri sunma konusunda çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz devam ediyor. Sayın Selçuk Özdağ’ın STK ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesinden dolayı kendimizi şanslı görüyoruz” şeklinde konuştu.
AK Parti STK ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak ekibiyle birlikte projelerini hazırladıklarını ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunacaklarını kaydeden Selçuk Özdağ, “6 ay boyunca bütün Türkiye’yi karış karış dolaşarak STK’larla bir araya geleceğiz. Bu STK’ların başında Kadın, çevre, engelli, hayvan hakları, Romen vatandaşlarımızı temsil eden derneklerle bir araya geleceğiz. Türkiye’de herkesi birinci sınıf vatandaş yapma konusunda projelerimiz de var. Aynı zamanda yurt dışında okullardan mezun olan gurbetçi çocuklarımızla ilgili de projelerimiz mevcut. Onları ana yurtlarına geri getirmek hedefindeyiz” dedi.
TÜRKİYE’DE TOPLAM 194 ÜNİVERSİTE VAR
Türkiye’de toplam 194 üniversite olduğunu belirten Özdağ, “Üniversiteleri olan Üniversiteli bir Türkiye yolunda önemli aşama bir başarı elde ettik. Artık Üniversiteye giden değil Üniversitelerden meslek sahibi olma konusunda tercihler yapılıyor. Üniversitelerin sayısı 200 bandına ulaşınca ve Üniversiteli sayısı artınca yurt sorunu gündeme geliyor. Hükümetimiz ‘Yap-İşlet-Devret’ yöntemiyle Üniversitelerin kampüslerine, bahçelerine yurt yapılması konusunda büyük destek veriyor. Bu konuda ister Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğümüz ister Gençlik Spor Bakanlığımız önemli bir mesafe katetti. Üniversite öğrenimi için başka illere giden öğrencilerimiz ümit ediyorum ki bu ve benzeri çalışmalar neticesinde barınma sorunu konusunda sıkıntı yaşamayacaklar” diye konuştu.
HER ALANDA STK’LARIN YANINDAYIZ
“Sosyal, siyasi, ekonomik yani her alanda sivil toplum kuruluşlarının yanında olacağız” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, ”Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarının çokluğunun demokrasinin işlediğini gösterdiğini, bu sivil toplum kuruluşlarının fonksiyonel hale getirilmesi gerektiğini söyledi.
AKİM’İN BAŞARISINI AKSİM’LE SÜSLEYECEĞİZ
AK Parti İletişim Merkezinin çalışmalarına devam ettiklerini ve halkla iletişim konusunda önemli bir görevi yerine getirdiğini kaydeden Özdağ, “Bu çok başarılı bir projeydi. Bunu şimdi AKSİM’le süslemek istiyoruz. Cenazeleri, ölümleri, sevinçleri, düğünleri, derneklerin genel kurullarını, başkanlık değişikliklerini, yaptıkları projeleri inceleyerek iletişimde bulunacağız. Sosyal, siyasi, ekonomik yani her alanda sivil toplum kuruluşlarının yanında olacağız” diye konuştu.
TÜM STK’LARI POZİTİF HALE GETİRECEĞİZ
Tüm STK’ların aktif bir pozisyona geçmeleri huşunda üzerlerine ne düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını belirten Özdağ, “Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarının çokluğu demokrasinin işlediğini gösteriyor. Bu sivil toplum kuruluşlarını da fonksiyonel hale getirmek gerekiyor. Çünkü bazı sivil toplum kuruluşları kurulmuş ama faaliyette değil. Kağıt üzerinde kurulmuşlar. Bunları aktif hale nasıl getirebiliriz, bunlarla ilgili çalışmalar yapacağız” ifadesini kullandı.
Özdağ, sivil toplum kuruluşlarının dünyadaki çok büyük sivil toplum kuruluşlarıyla entegrasyonunun sağlanmasını istediklerini söyleyerek, sivil toplum kuruluşlarının sayısının çoğaltılması gerektiğini bildirdi. Vatandaşla devletin bir araya gelmesini, devletin vatandaşın her alandaki ihtiyaçlarını karşılamasını istediklerine değinen Özdağ, “Bizler, siyasiler de köprü vazifesi görelim. Zenginlik ve özgürlük adına köprü vazifesi yaparken de kendimizi mutlu hissedelim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.