Yeni Turgutlu Gazetesi

“BAŞKA ÜLKEDE YAŞAYAMAM”

“BAŞKA ÜLKEDE YAŞAYAMAM”
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
555 views
04 Temmuz 2019 - 11:01

Yukarıdaki başlık bir kamyon arka yazısı, resim ise Türkiye’nin en uzun battı çıktısının ve Turgutlu tarihinin en büyük yatırımının bağlantı yollarından birisi. Hem de hergün binlerce kişinin geçtiği Küçük Sanayi Sitesinden şehir bağlantısını yapan çıkış arteri. Seçim telaşı ile aceleye getirilen battı çıktı yan yollarının açılışının ardından yön levhaları konuldu, seçim sonrasında da öylece kalakaldı bu yönlendirme levhaları.

            Şimdi bir Turgutlulu olarak eğer buradan hiç geçmediyseniz önce bir fal açmanız lazım “sola mı, sağa mı?” diye. Sağa gidersen Selvilitepe’ye sola gidersen şehir merkezine gideceğini kullananlar öğrenmiştir. Yabancıysan ve Sanayi Sitesinde aracını yaptırdıysan; biraz dolaşırsın, güzel Turgutlu’mun bir mahallesinin kenarından yola çıkarsın.

            Ey yetkililer; Turgutlu’nun pekçok yerinde bu sıkıntılı levhalardan var yada hiç yönlendirme levhası yok. Biraz mizah katarak bu çokça düşünmemiz gereken durumu dile getirdim. Bence siz de neden böyle diye önce kafa yorun, sonra da işe koyulun…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.