Yeni Turgutlu Gazetesi

Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerine Hazırlanıyor

Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerine Hazırlanıyor
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
252 views
23 Temmuz 2019 - 17:04

Turgutlu Belediyesi 30 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında geleneksel hale gelen bağ bozumu ve kurtuluş şenliklerini yeniden hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Turgutlu Belediyesi geleneksel hale gelen ancak bir süredir yapılamayan bağ bozumu şenliklerini yeniden hayata geçirmek için çalışmalarına başladı. 30 Ağustos Zafer Bayramında büyük bir kortejle başlaması planlanan şenlikler 7 Eylül’e kadar devam edecek.

Sanayi ve Kitap Tanıtım Günleri

Şenlikler çerçevesinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda 8 gün boyunca konser ve etkinlikler yapılması planlanıyor. Ayrıca Orta Park’ın bir bölümüne Turgutlu’lu sanayicelerin ürünlerini teşhir edebilecekleri sanayi tanıtım alanı kurulacak. Eski Belediye Binası’nın bahçesine ise kitap tanıtım alanı yapılması planlanıyor. Eski Belediye Binası ve Kent Müzesi’nde söyleşiler, sergiler, konferanslar yapılacak. Sanayi fuarında yer almak isteyen işletme sahipleri Turgutlu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne başvuru yapıp detayları öğrenebilecek.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “ Bağ bozumu ve kurtuluş şenliklerini tekrar hayata geçireceğiz. Bu çerçevede konserler, etkinlikler, söyleşiler, kitap tanıtım günleri, imza günleri, sergiler, konferanslar yapmayı planlıyoruz. Hazırlıklarımıza başladık. Ayrıca Turgutlu’lu sanayicilerimizin ürünlerini teşhir edebilecekleri bir sanayi tanıtım alanı kuracağız. Bu alanda yer almak isteyen sanayicilerimiz Basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğünden konuyla ilgili bilgi alabilirler.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.