Yeni Turgutlu Gazetesi

Kurban Bayramı Öncesi MASKİ ve Müftülükten Duyarlılık Çağrısı

Kurban Bayramı Öncesi MASKİ ve Müftülükten Duyarlılık Çağrısı
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
240 views
08 Ağustos 2019 - 15:33

MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Manisa Müftü Vekili Ramazan Arba’yı ziyaret etti. Görüşme gündeminde kurban bayramında vatandaşların suyu tasarruflu kullanması ve kurban atıklarını kanal hatlarına atmamasına yönelik konular öne çıktı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Manisa Müftü Vekili Ramazan Arba’ya makamında bir ziyaret gerçekleştirdi. Şube Müdürü Kerem Çetin’in de eşlik ettiği görüşmede, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların dikkat etmesi gereken konular hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Kurban kesimi ile sonrasında, vatandaşların suyu ve kanalizasyon hatlarını sağlıklı şekilde kullanmalarını sağlamak için iki kurum arasında iş birliği oluşturuldu.

“Vatandaşımız bilinçlensin, mağduriyet yaşanmasın istiyoruz”

Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirirken dikkat etmesi gereken hususlarla ilgili İl Müftülüğümüzle irtibata geçtik. Hem su tüketiminde tasarrufun göz önünde bulundurulması hem de kurban atıklarının kanalizasyon hatlarına atılmaması hakkında ortak bir tutum içerisindeyiz. Bu durum dini açıdan sakıncalı iken, altyapı noktasında da ciddi sıkıntılara neden olmakta. Su ya da atıksu hizmetlerinde meydana gelen arıza ya da aksaklıklar nedeniyle vatandaşımız, bayram günü mağduriyet yaşayabiliyor. Bu bayram böylesi bir tablo oluşmasını önlemek adına, camilerimizde bu konuda vaazlar verilecek ve bir kez daha hatırlatmalar yapılacak. Katkı ve desteklerinden dolayı Manisa Müftülüğüne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.