Yeni Turgutlu Gazetesi

Üç Başkan, BİR MEYDAN, Üç Farklı Tabela..

Üç Başkan, BİR MEYDAN, Üç Farklı Tabela..
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
399 views
29 Ağustos 2019 - 10:06

Her değişen belediye başkanının Ergenekon Mahallesinde bulunan

Mustafa Kemalpaşa Meydanında ki tabelaları yenilemesi vatandaşlarda şaşkınlık yarattı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Ergenekon Mahallesinde bulunan tabelanın her değişen belediye başkanı ile değişmesi akıllarda soru işareti yaratırken, ekonomik krizde olduğunu iddia eden belediyenin bu şekilde harcamalar yapması esnaflarda da şaşkınlık yarattı.

Bilindiği gibi önceki belediye başkanı Turgay Şirin’in döneminde Ergenekon mahallesinde tabela yenilenmiş ve ışıklı bir tabela yapılmıştı.

Ama şu an ki mevcut Belediyenin ise tabela hakkında “Atatürk’ün siluetinin benzemediği, yazım yanlışları olduğu tarzda eleştiriler” aldığını ve bu iddialar yüzünden tabelayı yenilediklerini belirttiler.

Yenileme çalışmaları kapsamında bir açıklama yapan ve Ergenekon Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan Mustafa Kemal Paşa Meydanı’nda bulunan tabela adına yakışır bir şekilde yenilendi. Tabelanın yenilenme çalışmalarının tamamlanarak yeni bir görünüme kavuştuğunu belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın “Belediye Başkan Yardımcılarımız ve meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte Mustafa Kemal Paşa Meydanında bulunan ve yenileme çalışmaları tamamlanan tabelayı yerinde inceledik.

Geçmiş dönemde yapılan tabelada Atatürk’ün siluetinin benzemediği, yazım yanlışları olduğu tarzda eleştiriler almıştık.

Bizler de Turgutlu Belediyesi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yakışan ve Afyon Kocatepe’de çekilen fotoğrafının bulunduğu tabelayı meydana konumlandırdık. Ayrıca yazım yanlışı da vardı. Onu da elden geçirdik. Işıklandırma çalışmaları ile geceleri de ayrı bir güzelliğe sahip oldu. Meydanımız adına yakışır bir şekilde tabela ile daha da güzelleşti. Turgutlu’muza ve Ergenekon Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

Mahalle sakinleri ve Turgutlulu vatandaşlardan bazı kesimler ise zaten olan bir tabelanın yerine masraf yapılarak yenisinin yapılması saçma. Belediyenin paralarının bu konuda harcanmaması gerekiyor. Bu tabela yerine harcanan paranın daha başka alanlarda kullanılması gerektiğini belirttiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.