Yeni Turgutlu Gazetesi

Esnaf Odalarından Belediye Başkanına bir teşekkür, bir talep…

Esnaf Odalarından Belediye Başkanına bir teşekkür, bir talep…
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
395 views
16 Eylül 2019 - 14:58

Turgutlu Esnaf Odaları Başkanları toplanıp bir basın açıklaması yaparak geçtiğimiz günlerde Turgutlu Belediyesi tarafından organize edilen 7 Eylül Kurtuluş Şenlikleri için Turgutlu Belediye Başkanı Çetin AKIN’a teşekkür ederken, seyyar satıcılarla ilgili de çalışma yapılmasnı talep ettiler.

Esnaf Odası Başkanları adına konuşan birlik yöneticisi Faruk ULAŞ, “Öncelikle Esnaf ve Sanatkarlarımızın 16 – 22 Eylül “Ahilik Haftasını” kutluyor; birçok fedakarlıklar ve zorluklar ile hayatlarını devam ettiren esnaflarımıza işlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Turgutlu’muzun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını hep birlikte kutladık. Ülkemizin ve şehrimizin kurtuluşuna vesile olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz.

         Yıllar sonra ilçemizde “7 Eylül şenlikleri” başka bir deyişle “Bağbozumu Etkinlikleri, Kurtuluş Şenlikleri” gerçekleşti.

         Bir şenlik havasında geçen etkinlikler bölge esnafımızada ciddi katkılar sağladı. Etinliklerde kurulan standlar ile vatandaşlarımıza bir fuar havası yaşatıldı. Bu standlarda Turgutlu’lu esnafımız düşünülerek dışarıdan ithal esnaf getirilmeyerek, yöresel ürünler adı altında satış yapılmaması bizleri memnun etti. Kısıtlı sermayeler, birçok vergi yükü ve son günlerdeki yüksek elektrik faturaları ile sıkıntıya düşen esnafımızı düşünerek yapılan bu davranıştan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Çetin AKIN’a ve bu karara imza atan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.

         Bu teşekkürün ardından başkanımızdan bir de isteğimiz var. İlçemizde her geçen gün sayıları artan seyyar ve kayıt dışı işyerlerinin denetlenerek gerekenin yapılması istiyoruz. Tüm sorumluluklarını yerine getiren, haksız rekabetle boğuşan esnafımızın yanında olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.