Yeni Turgutlu Gazetesi

Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyoruz

Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyoruz
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
209 views
29 Ekim 2019 - 13:08

Turgutlu Kaymakam Ali Yılmaz, Garnizon Komutanı Albay Kenan Peşternik ve Belediye Başkanı Çetin Akın’ın halkı selamlaması ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları coşku içerisinde gerçekleştirildi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlamalar Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın ardından Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Törende öğrencilerin şiir okumasının ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen sportif faaliyetlerde başarılı olan ödülleri verildi.

Kutlamalar da öğrenciler tarafından Kurtuluş Savaşı canlandırılmasının ardından, halk oyunları gösterisi ve kortej yürüyüşü ile tören sona sona erdi. Kortej yürüyüşünde, Mustafa Kemal Atatürk’e benzerliği ile tanınan tiyatro ve sinema oyuncusu  Göksel Kaya’da yer aldı.

Törene Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Garnizon Komutanı Albay Kenan Peşternik, Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek, CHP İlçe Başkanı Orhan Eratıcı, MHP İlçe Başkanı Gürhan Bostan, İYİ Parti İlçe Başkanı Önder Ertaş, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.