Yeni Turgutlu Gazetesi

TURBELDAK’dan Datça’da İlk Kamplı Etkinlik

TURBELDAK’dan Datça’da İlk Kamplı Etkinlik
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
211 views
26 Kasım 2019 - 10:34

Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi ilk kamplı etkinliğini Datça’da gerçekleştirdi.

TURBELDAK ilk kamplı etkinliğini gerçekleştirdi. Datça’da yapılan etkinliğe 58 kişi katıldı. TURBELDAK Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert: “26’sı öğrenci olmak üzere toplam 58 kişiyle yola çıkıp sabahın ilk ışıklarıyla Datça merkezde kahvaltımızı yaptık. Burada bizleri karşılayan Dadadosk’tan arkadaşlarımızla birlikte yürüyüşümüze başladık. İlk gün parkurumuz Datça-Kargı Deresi-Palamutluk mevkiini geçip Kargı koyuna ulaştık .Kargı koyunda oldukça sakin bir havada denize girerek günün yorgunluğunu attık.

Datça merkeze dönerek pansiyonda kalacakları organize edip kampta kalacaklarla Hızırşah kamp alanına geçtik. Öğrencilerimizin ilk kamp deneyimi olacağı için hepsine yardımcı olup çadırlarını kurarak kampla ilgili bilgilendirmeleri yaparak kurallarımızı bir daha kendilerine söyleyerek yemeklerimizi yedik. Gece saat 22.30 da kesin sessizlik diyerek sabah 06.45 te kalkarak çadırlarımız ve kampımızı topladık. Kamp alanında bizden önce bırakılan çöpleri görünce mıntıka temizliği yaptık ve kamp alanından Datça merkeze geçtik.

Burada diğer arkadaşlarımızla buluşup önce Eski Datça’yı gezdik. Daha sonra Yazıköy-Değirmenbükü-Knidos parkurunda yürümeye başladık. Knidos’a gelmeden önce ıssız bir koyda hem öğlen yemeklerimizi yedik hem de denize girdik. Gün batımına yakın bir saatte Knidos’un yüksek sırtlarında gün batımını seyretmek için bekledik. Harika manzara eşliğinde bir tarafı Akdeniz diğer tarafı Ege denizi olan Knidos’ta muhteşem görsellikle gün battıktan sonra Turgutlu’ya dönüşe geçtik.


Katkılarından dolayı bu etkinliklikte bizlerle olan Dadadosk, Amesar ekibi, kamp ve lojistik destekleri için Datça Belediyesine biz gitmeden önce parkurdaki dikenleri açan Ahmet Bilir’e ve değerli dostumuz Sadettin Özlük’e binlerce teşekkürler.


Bu etkinlik dönüşünde katılımcılar ve bilhassa öğrencilerimizle konuştuğumuzda hepsinde bir memnuniyet gördük. İlk deneyimleri olmasına rağmen zorluk çekmediklerini yine böyle bir organizasyona katılacaklarını belirtince biz de sevindik. Hedeflerimize ağır ama emin adımlarla ilerliyoruz.”dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.