Yeni Turgutlu Gazetesi

Vali Deniz’den KÜTAŞ Tarım’a Ziyaret

Vali Deniz’den KÜTAŞ Tarım’a Ziyaret
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
92 views
18 Şubat 2020 - 17:04

İl genelinde ki sanayi kuruluşu ziyaretlerine devam eden Vali Ahmet Deniz, faaliyetlerini Turgutlu’da sürdüren KÜTAŞ Tarım A.Ş’yi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi’nde baharat üretimi yapan ve 200 kişiye istihdam sağlayan KÜTAŞ Tarım’ı ziyaretinde Vali Ahmet Deniz’e, Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı Çetin Akın, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk de eşlik etti.

Dünyada Kekik ve Defne Üretiminde İlk Sırada

Ziyarette, KÜTAŞ Grup Koordinatörü Dr. Tayfur Akın tarafından şirket ile ilgili Vali Ahmet Deniz’e bilgilendirme yapıldı. Dr. Akın, 40 yıllık geçmişe sahip şirket tarafından Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu ülkelerine ihracat yapıldığını, dünyada kekik ve defne üretiminde ilk sırada, adaçayı üretiminde ise ilk üçte yer aldıklarını aktardı. Bilgilendirmenin ardından Vali Deniz ve beraberindeki heyet, üretim tesislerini gezerek çalışanlarla sohbet etti.

Vali Deniz’den Şirket Çalışanlarına Teşekkür

Hijyenik ortamda yapılan üretim ve sağlanan istihdam sebebiyle memnuniyetini ifade eden Vali Deniz, “Üretim yapan, istihdam sağlayan ve ülkeye döviz kazandıran sanayi kuruluşlarını her fırsatta ziyaret etmeye çalışıyoruz. Burada da çok modern tesislerde üretim yapıldığını gördük. Türkiye birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra yine dünya mutfaklarında kullanılan birçok baharatın anavatanı da bu coğrafya. Bunların modern tesislerde işlenerek sofralarımızda yerini alması, yurt dışındaki ülkelere satılması önemli” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.