Yeni Turgutlu Gazetesi

Vali Ahmet Deniz’in Polis Haftası Mesajı

Vali Ahmet Deniz’in Polis Haftası Mesajı
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
82 views
08 Nisan 2020 - 17:52

Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinen Türk Polisi, 175 yılın bilgi ve tecrübesiyle bugün çok daha güçlü bir şekilde milletimizin huzurunun teminatıdır.

Devletimizin en önemli vazifelerinden biri de vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmektir. Yetkisini kanunlardan alarak görev yapan bu güzide teşkilatımız, insan hak ve özgürlüklerine gösterilen hassasiyet ile güvenlik ve özgürlük dengesini sağlama konusunda ciddi bir vazife ifa etmektedir.

Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, son günlerde yaşadığımız KOVİD-19 salgını kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanmasında da görev almış, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardımsever tavrıyla bir kez daha milletimizin gönlünde yer edinmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. kuruluş yıl dönümünde tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası’nı kutluyor, görevini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevleri başındaki polislerimize ve gazilerimize sevdikleri ile birlikte sağlıklı, başarılı yıllar temenni ediyorum.

Ahmet DENİZ

Manisa Valisi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.