Yeni Turgutlu Gazetesi

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Av.Serkan Baş’tan Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Kutlaması

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Av.Serkan Baş’tan Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Kutlaması
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
225 views
19 Mayıs 2020 - 17:52

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Av.Serkan Baş, Kadir Gecesi ve aynı güne denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Ak Parti İlçe Başkanı Av.Serkan Baş Kadir Gecesi mesajında, “İçerisinde Kadir Gecesi olmayan Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen ve Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirilmeye başladığı mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmuş bulunmaktayız. Bu yıl virüs salgını dolayısıyla Ramazan ayına buruk ve hüzünlü girdik. Gönül isterdi ki yüce  mevlaya sadece evlerimizden değil de, hep birlikte camilerimizde de el açalım. Duamız, yaşadığımız bu sıkıntılı günlerin bu mübarek gecede Yüce Allah’a edeceğimiz dualar ve yakarışlarla son bulmasıdır. Rabbim tüm İslam alemine daha huzurlu ve daha sağlıklı yeni bir yaşam bahşedecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Hemşehrilerimizin, mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum bu zorlu günlerimizde Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Av.Serkan Baş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılı kutlama mesajında da, “101 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Aziz Türk Milleti bağımsızlığın ve millet iradesinin hakimiyetinin temellerini attılar.
19 Mayıs tarihi Türkiye Cumhuriyeti için çok şey ifade etmektedir. Tarih bu günü gösterdiğinde ilk kıvılcım ateşlenmiş Türk Milleti kenetlenmiş ve sönmek üzere olan umutlar yeniden canlanmıştır ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günün gençlere armağan etmiştir.
Çünkü gençlik bizim gücümüzdür yarınlarımızdır.Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Tarihini bilmeyen bir millet, yok olmaya mahkumdur” sözünü görev bilip ecdadımızın yaşadığı tüm zorlukları öğrenmek ve ders çıkartmalıyız. Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan milletlerdir.
Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan bu tarihi günde; geleceğimizin teminatları sevgili gençlerin, kendilerini çağın gerekleri doğrultusunda yetiştireceklerine inancım tamdır. Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 101’inci yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün aziz kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.