Yeni Turgutlu Gazetesi

Vali Yaşar Karadeniz’in Kurban Bayramı Mesajı

Vali Yaşar Karadeniz’in Kurban Bayramı Mesajı
Avatar
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
53 views
29 Temmuz 2020 - 21:07

Bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Milletimizin manevi değerlerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel, en anlamlı örneklerinin yaşandığı dini bayramlarımız; sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının güçlenmesine, toplumun birlik ve beraberliğinin pekiştirilmesine vesile olan özel günlerdir.

Dini bayramlarımızın oluşturduğu bu manevi ortamları iyi değerlendirmeli; düşmanlıkların unutulması, dostlukların pekişmesi, yoksul ve düşkün olanların hatırlanması ve muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması bakımından önemli bir fırsat olarak görülmelidir. Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan bu yardımlaşma ve dayanışma ruhudur.

Valilik olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli önlemler alınmıştır. Bayram vesilesi ile seyahate çıkacak olan  vatandaşlarımızın da trafikte azami derecede dikkatli olacaklarına  ve trafik kurallarına riayet edeceklerine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere Manisalı hemşerilerimin ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmayı esas alan nice bayramlar diliyorum.

Yaşar KARADENİZ

Manisa Valisi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.