Yeni Turgutlu Gazetesi

Vali Karadeniz, “Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi için Eğitim Seferberliği” Projesi Kapsamında Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti

Vali Karadeniz, “Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi için Eğitim Seferberliği” Projesi Kapsamında Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
12 Ekim 2020 - 17:33

Vali Yaşar Karadeniz,  “Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi için Eğitim Seferberliği” Projesi kapsamında Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Zafer Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında 27 Şubat 2020 tarihinde ilan edilen Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na (MEGDEP) sunulan 64 proje arasında Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın başvuru sahibi olduğu, Polinas MTAL’nin proje ortağı, Tirsan Kardan A.Ş’nin iştirakçi sıfatıyla yer aldığı “Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi İçin Eğitim Seferberliği” başlıklı proje, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 83.50 puan ile TR33 bölgesi içerisinde 1’inci oldu.

Vali Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa Ticaret Borsası Başkanı  Sadık Özkasap ile birlikte Polinas MTAL’ni ziyaret ederek proje hakkında yetkililerden bilgi aldı.

“Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi için Eğitim Seferberliği” Projesinin mesleki eğitimin iyileştirilmesine yönelik önemli bir proje olduğunu ifade eden Vali Yaşar Karadeniz, “Projeyi hazırlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Mesleki eğitim kurumlarının 21. yüzyıl gereksinimlerine uygun olarak fiziki ve teknik altyapısının iyileştirilmesi, eğitmenlerin kapasitelerinin geliştirilmesini hedefleyen proje kapsamında eğitimci, öğrenci ve usta eğitici aynı çatı altında buluşma fırsatı yakalayacak. Otomotiv ve savunma sanayisine nitelikli eleman yetiştirilmesinde önemli rol oynayacak proje kapsamında, 20 öğrenci ve 10 öğretmen Tirsan Kardan A.Ş. çatısı altında eğitimlerini tamamlayarak teknik kapasitelerini güncel teknoloji odağında geliştirecekler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.