Yeni Turgutlu Gazetesi

CHP Şehir Meclisi Üyesi Burhan IRK’tan Açıklama

CHP Şehir Meclisi Üyesi Burhan IRK’tan Açıklama
Sertaç Akkul( sertacakkul@hotmail.com )
25 Kasım 2020 - 19:31

CHP’nin Turgutlu Belediyesi Şehir Meclis Üyesi Burhan IRK sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaparak takipçisi olduğu konuları ifade etti.

IRK; “Saygıdeğer Turgutlu halkı; şimdiye kadar gündeme getirdiğimiz,takip ettiğimiz ve takip edeceğimiz konu başlıklarını bilgilerinize sunuyorum.1. Çıkrıkçı mahallamizde yapılması düşünülen içme suyu barajı ile ilgili, bilirkişi ,çevre örgütleri,meslek odaları ve köy halkının kaygı ve uyarılarını dile gitirmeye devam edeceğiz.

2. İzzetin mahallemizde kurulması düşünülen, Biogaz tesisi ile ilgili, sürecin doğru işletilmesi konusunda,kamunun kaygılarını giderici kamu yararı gözeten bir tesisin bölgemize kazandırılması için, sürecindoğru işlemesini ivedilikle takip etmekteyiz.

3. 2 Etap Rekreasyon alanının turgutlu halkına kazandırıması ile ilgili halkımızın taleplerini her platformda sonuç alıncaya kadar gündemde tutmaya devam edeceğiz, verilen sözlerin takipçisi olacağız.

4. 3.Etap rekreasyon alanı ile ilgili halkımızın taleblerini (Selvilitepe Irlamaz Dere bölgesi) gündeme getireceğiz.

5.Turgutlu merkez Yagmur suyu hattı ve içmeye suyu sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz.(özellikle Nar sokak,Özenç sokak, Uygun sokak,Olgun sokak, Meşale sokak,Kültür sokak,Yanyol sokak, Yakıcı sokak Maski yetkililerine bildirildi, söz verilmiş olunmasına rağmen her yağmurda evlerini lağım ve su basan vatandaşlarımızın sorunlarını rapor halİnde kendilerine defalarca ilettik. Sorunun biran önce çözümünü beklemekteyiz.

6.Turgutlunun büyük bölümünde yaşanan su tazdik sorunu ve kokan su sorununu gündeme getirmeye devam edeceğiz.Maski den konu ile ilgili açıklama beklemekteyiz.

7. İhale süreci başlamış olan Urganlı,yeniköy,Akçapınar,Avşar,Çepnidere Alt yapı,üst yapı ve su deposu sorunununu takip etmeye devam edeceğiz.

8.Turgutlu için Maski tarafından sözü verilen 6 adet su deposu inşaatının başlanılması için taleplerimizi dile getirmeye devam edeceğiz.

9.Çampına,Çatalköprü,Çıkrıkçı,Dağyeniköy,Kurudere,M.Yeniköy,Musacalı,Sarıbey,Güney ve Kayrak köylerimizin Büyükşehir tarafından söz verilen alt yapı çalışmalarına biran önce başlanılmasını bekliyoruz.

Turgutlu halkına saygı ile duyurulur. “

Burhan IRK

CHP Şehir Meclis Üyesi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.